Akın Matbaa & İletişim çözümleri; 1975 yılında Ali Küçüksarıkulak ve 5 ortağı tarafından Akın Basımevi olarak Konya Aziziye Caddesinde kurulmuştur. Konya’nın ilkmatbaalarından biri olan firmamız1979 yılında yapılan yeni yatırımlar ile Larende Caddesi Matbaacılar Sitesindeki yerine taşınmıştır.

Kurulduğu ilk günden beri müşteri memnuniyetini temel prensip edinen işletmemiz uzun yıllar boyunca hem devlet kurumları hem de özel sektör için matbu evrak, dergi, gazete, katalog, broşür ve birçok yazılı materyal üretmiştir.

1994 yılında işletmemiz Yeni Matbaacılar sitesindeki yerine taşınırken, ikinci kuşak temsilcimiz Ahmet Küçüksarıkulak bayrağı devralmıştır. Ahmet Küçüksarıkulak önderliğinde dönemin teknolojik gelişmelerini yakından takip edilerek1995 yılındaofset baskı makinesi yatırımı yapılmış veünvanımız Akın Ofset&Matbaacılık olarak revize edilmiştir. 2003 yılında yapılan çok renkliofset yatırımı ile sektörün önde gelen oyuncularından olmaya devam edilmiştir.

En önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincinde olan firmamızda yetişen ustalarımız bugün Türkiye’nin dört biryanında işveren ve usta olarak sektörümüze hizmet etmektedir.

2012 yılından itibaren ailenin 3. Kuşak temsilcileri şirkete katılması ile birlikte şirketimiz hızlı bir dönüşüm sürecine girmiştir. Bir taraftan şirkette dijital dönüşümü gerçekleştirirken diğer taraftan da farklı sektörlere yatırım yaparak sektör çeşitliliği sağlanmıştır.

2016 yılında matbaa dışındaki ilk yatırım otomotiv sektörüne yapılmış, Kamyon ve dorse yedek parçalarının pazarlanması ve ihracatı amacıyla Buga Teknik Motorlu Araçlar kurulmuştur.

Tüm dünyanın basılı materyallerden görsel materyallere hızlı bir dönüşüm geçirdiği süreçte grafik tasarım alanında ciddi yatırımlar yapan firmamız 2018 yılında ünvanını Akın Matbaa & İletişim Çözümleri olarak revize etmiştir.

2019 yılında gelindiğinde yatay büyüme stratejisi doğrultusunda 173 Tantuni&Kokoreç Beyşehir çevre yolu şube franchising’i alınarak gıda sektörüne yatırım yapılmış, tüm şirketler ASN Şirketler Grubu çatışı altında toplanmıştır.

Akın Matbaa & İletişim Çözümleri; Konya Matbaacılar Sitesinde 400 metrekare’lik tesisinde kurumsal kimlik çalışmasından matbu evrak, katalog ve etikete, fotoğraf çekiminden, ambalaj ve promosyona uzanan geniş bir alanda müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Buga Teknik Motorlu Araçlar; Konya Organize Sanayiinde 1.200 metrekare’lik tesisinden 50 den fazla ülkeye Kamyon, Dorse ve iş makinaları yedek parçaları ihracatı yapmaktadır. Gıda sektöründeki yatırımımız olan Nuans Gıda; Beyşehir Çevreyolu’nda 250 metrekare’lik salonunda 173 Tantuni& Kokoreç adı altında müşterilerine hizmet vermektedir.

Günümüzde ailenin 3. Kuşak temsilcileri Ali, Süha ve Numan Küçüksarıkulak kardeşlerin yönetiminde olan ASN Şirketler Grubu kurumsallaşma sürecine ve her geçen gün yeni yatırımlar ile büyümeye devam etmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ

Yıl Sonu Promosyonunu Yılbaşına Bırakmayın

Kişiye ve kuruma özel kreatif çözümler üretiyoruz. Markanıza değer katan promosyon ürünlerinde çözüm ortağınız.

ÜRÜNLERİMİZ

DESTEK

7/24 TEKNİK DESTEK

Yüzlerce ürün dünya’nın en iyi markalarında Akın Matbaa farkı ve kalitesi ile sizlerle buluşuyor.

Whatsapp Destek Hattı 0555 822 78 16